Bransoletka magnetyczna - jak ją nosić? Jakie są jej właściwości?

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością na rynku cieszą się bransoletki magnetyczne. To biżuteria o charakterze ozdobnym, ale dodatkowo mają pewne właściwości zdrowotne. Nosić ją można bez obaw przez cały dzień - na nadgarstku, a niekiedy i na szyi. Może łagodzić np. bóle stawowe czy mięśniowe. Wpływa na ogólną poprawę samopoczucia. Co jeszcze warto na jej temat wiedzieć? Jak nosić bransoletkę magnetyczną?

Kilka słów na temat magnetoterapii

W zasadzie magnetoterapia to jedna z najstarszych, naturalnych metod wspomagających leczenie wielu dolegliwości. Zdaniem wielu ekspertów jest naprawdę skuteczna, ale wciąż słyszy się o niej dość mało. Tymczasem systematycznie maleje natężenie pola magnetycznego Ziemi. Zwiększa się za to ilość elektromagnetycznego smogu. W ludzkich organizmach występuje więc zjawisko braku pola magnetycznego. To wiąże się z wieloma niekorzystnymi skutkami np. dużą zachorowalnością na choroby cywilizacyjne. 

W celu minimalizowania tych konsekwencji wymyślona została specjalna terapia magnetyczna, która opiera się na wykorzystaniu stałych pól magnetycznych. Mowa tutaj także o noszeniu odpowiedniej biżuterii magnetycznej. Z takiej terapii może skorzystać każdy. Szczególnie dobrze sprawdza się jednak u osób z nadciśnieniem tętniczym, osteoporozą czy zwyrodnieniem stawów. Przychodzi z pomocą w stanach wyczerpania i obniżonego samopoczucia. 

Czym charakteryzują się bransoletki magnetyczne?

Bransoletki magnetyczne mogą wykazywać cenne właściwości zdrowotne, ale przy okazji są także świetną ozdobą, która sprawdza się doskonale na co dzień. W środki bransoletki magnetycznej znajdują się różnego rodzaju kamienie. To właśnie od ich typu zależy działanie produktu. 

Z zewnątrz bransoletki są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości stali. Dlatego są estetyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można je z powodzeniem wykorzystywać przez długie lata.

Bransoletka magnetyczna - jak nosić ten element biżuterii?

Wiele osób zastanawia się, jak nosić bransoletkę magnetyczną. Okazuje się, że są dwa sposoby na noszenie biżuterii tego rodzaju - na szyi i na dłoni (można zakładać ją naprzemienne). To świetne uzupełnienie nie tylko codziennych, ale i bardziej eleganckich stylizacji. W naszym sklepie internetowym znajdziesz bransoletki magnetyczne ze stali - niezwykle efektowne wizualnie i bardzo wytrzymałe. Utrzymane mogą być jednak w dość zróżnicowanej kolorystyce. Każdy więc bez problemu znajdzie model odpowiedni dla siebie. Bransoletki magnetyczne przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Bransoletki magnetyczne można nosić przez cały dzień. Nie trzeba ich nawet zdejmować przed snem. Nie wpływają one w żaden sposób negatywnie na organizm, a jest wręcz przeciwnie. Poprawiają samopoczucie, likwidują stres, pomagają w walce z bólem. Nie powinny po nie sięgać jedynie osoby z rozrusznikiem serca czy kobiety ciężarne. Podobnie jest w przypadku osób, które mają w swoim ciele różnego typu przedmioty metalowe np. płytki czy gwoździe. 

Czy noszenie bransoletki magnetyczne jest bezpieczne?

Wiele osób wciąż wie bardzo niewiele na temat magnetoterapii. Dlatego pojawić się może pytanie, czy noszenie bransoletki magnetycznej jest bezpieczne. Okazuje się, że nie ma się czego obawiać. Potwierdziła to Światowa Organizacja Zdrowia. Zdaniem WHO statyczne pola magnetyczne wytwarzane przez kamienie nie są żadnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. 

Bransoletki magnetyczne mogą być bez obaw wykorzystywane w pobliżu komputerów i innych urządzeń elektrycznych. Jednak samych magnesów nie należy kłaść bezpośrednio na komputerze. Poza tym nie powinny się stykać np. z dyskietkami komputerowymi czy kartami kredytowymi. 

Oczywiście magnetoterapii nie należy uważać za cudowne panaceum na różnego rodzaju dolegliwości. To jedynie forma tzw. leczenia uzupełniającego. Nie należy więc rezygnować z tradycyjnych leków i regularnych wizyt u lekarza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl