Jak wyczyścić skórzany portfel? Poznaj skuteczne sposoby!

Galanteria skórzana każdego dnia narażona jest na kontakt z brudem. Portfel to niezbędny element zarówno damskiego, jak i męskiego wyposażenie. Jego codzienne użytkowanie sprawia, że skórzana powłoka traci pierwotny blask, a na powierzchni pojawiają się mało estetyczne zabrudzenia. I choć utrzymanie w czystości tak ważnej rzeczy osobistej nie jest skomplikowane, to należy wiedzieć jak postępować z tego typu materiałem. Zastanawiasz się jak wyczyścić skórzany portfel? Podpowiadamy!

Jak wyczyścić skórzany portfel na zewnątrz?

Nie ma uniwersalnej metody, która skutecznie czyści zewnętrzną część portfela. Wszystko zależy od gatunku materiału. W przypadku galanterii skórzanej świetnie sprawdza się natomiast ściereczka z mikrofibry lub miękka szmatka. Ponadto mieszanka wody z octem może pomóc pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Równie pomocna w przypadku uciążliwych plam może być terpentyna, które znakomicie rozpuszcza tłuszcze. Należy jednak unikać środków, które zawierają mydło. Na skórze może powstać mało estetycznie osad, który z czasem może powodować pęknięcia materiału na powierzchni portfela.

Jak wyczyścić wewnętrzną część skórzanego portfela?

Portfel należy czyścić z dwóch stron - zewnętrznej oraz wewnętrznej. I choć w środku zabrudzenia pojawiają się znacznie rzadziej, to warto to robić, ze względu na znajdujące się wewnątrz bakterię. W pierwszej kolejności należy wyciągnąć całą zawartość i wytrzepać z kieszonek wszystkie okruszki. Ponadto do czyszczenia środka portfela doskonale nada się lekko zwilżona szmatka, która pozbędzie się ewentualnych zabrudzeń. Należy jednak pamiętać, aby zostawić portfel do samoistnego wyschnięcia. Działanie słońca może negatywnie wpłynąć na skórzaną strukturę.

Specjalne preparaty dedykowane skórzanej galanterii

Niekiedy bywa tak, że ulubiony portfel traci swój pierwotny blask lub pojawiają się na nim mocne zabrudzenia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po specjalne preparaty, które przeznaczone są do skórzanych wyrobów. To skuteczne środki, które odżywiają materiał, jednocześnie nadając perfekcyjnego wyglądu. Ponadto tego typu środek nie uszkodzi powierzchni portfela i nie spowoduje niechcianych zniszczeń. Jeżeli jednak mimo wielu prób portfel nie odzyskał pierwotnego wyglądu i szukasz nowego modelu, odwiedź nasz sklep. Oferujemy szereg rozmaitych propozycji, które zachwycą Cię swoim wyglądem oraz wykonaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl