Jaki zegarek wybrać – klasyczny czy smartwatch?

Chcesz uzupełnić swoją garderobę o stylowy zegarek i zastanawiasz się, czy wybrać zwykły, czy smartwatch? To pytanie, które bardzo często pojawia się ostatnio zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Obie możliwości mają oczywiście swoje wady i zalety. Jaki zegarek wybrać, by zakup okazał się trafiony? Przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże Ci podjąć decyzję!

Smartwatche wywołały na rynku zegarków prawdziwą rewolucję i liczne kontrowersje. Urządzenia tego typu zaskakują coraz to nowszymi możliwościami. Miłośnicy tradycyjnych czasomierzy patrzą jednak na nie bardzo sceptycznie. Czy warto zainwestować w nowoczesne smartwatche, czy może lepiej pozostać przy tradycyjnych modelach? Przyjrzyjmy się temu, jaki zegarek wybrać, by nowy dodatek okazał się strzałem w dziesiątkę.

Tradycyjny zegarek – ponadczasowe piękno czy przeżytek? 

W 2019 roku na aukcji w Genewie tradycyjny zegarek Patek Philippe Grandmaster Chime wylicytowany został za „jedyne” 31 milionów franków szwajcarskich. Stanowi to równowartość około 120 milionów złotych! To chyba najlepszy dowód na to, że klasyczne modele wciąż cieszą się uznaniem. Z pewnością nie można nazwać ich przeżytkiem. Tego typu rozwiązania cenione są przede wszystkim za efektowny i ponadczasowy design. Jeśli zastanawiasz się, jaki zegarek wybrać, by sprawdził się on w roli biżuteryjnej ozdoby lub trwałej pamiątki, to tradycyjny model z pewnością Cię nie zawiedzie. 

Smartwatch – chwilowa moda czy technologiczny hit?

Nowoczesne smartwatche charakteryzują się naprawdę imponującymi możliwościami. Urządzenia dostępne na rynku oferują Ci między innymi szereg funkcji zdrowotnych. Należą do nich  pomiar kroków i spalanych kalorii, monitoring snu i tętna czy śledzenie postępów treningowych. Dają Ci również możliwość odbierania i wysyłania wiadomości czy wykonywania połączeń. Ponadto zapewniają dostęp do przeglądarki, sterują odtwarzaczem muzyki, a nawet zdalnie robią zdjęcia za pomocą aparatu w telefonie. Jeśli zależy Ci na funkcjonalności, jesteś osobą aktywną lub lubisz technologiczne nowinki, to odpowiedź na pytanie o to, jaki zegarek wybrać, jest banalna – smartwatch!

Jaki zegarek wybrać i czy trzeba z czegoś rezygnować?

Jak widzisz, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jaki zegarek wybrać – klasyczny czy smartwatch. Oba rozwiązania charakteryzują się zupełnie innymi funkcjami.  Każdy z nich odpowiada na nieco inne potrzeby swoich użytkowników. Warto zaznaczyć, że smartwatche coraz częściej dostępne są również w wersjach z ozdobnym paskiem. Z kolei osoby aktywne chętnie korzystają z połączenia tradycyjnego zegarka i prostych smartbandów.

Wiesz już, jaki zegarek wybrać? Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci rozwiązać ten dylemat. Jeśli chcesz bliżej przyjrzeć się opisanym wyżej urządzeniom, zapraszamy do naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl